Dik Kalçalar

Fiziksel farklılıklar, etnik yapıya göre değişkenlik gösterse de kas bağ ve yağ dokusuna göre de aynı etnik kökene sahip olsanız da değişim gösterebilir. Beslenme ve spor vücut yapımızı çocukluğumuzdan yaşadığımız ana kadar değiştirmektedir. 5 sene önce aldığınız kiloları ne kadar verirseniz verin o kiloların oluşturmuş olduğu travmadan vücudun kurtulması dışarıdan göründüğünden daha zordur.

Tabi ki kas doku olarak baktığımızda erkek nesli daha fazla yoğunluğa sahiptir. Aynı zamanda hormonsal denge kadınlardan daha farklı olduğu için su tutumu gibi selülit oluşturucu etkenler içermemektedir. Bağ doku ve kas dokunun doğuştan farklı olması erkekleri bu konuda biraz daha avantajlı kılmaktadır. Ancak günümüzde göbeği büyük olan erkek sayısı da azınsanamayacak kadar fazladır.

Kadınların ortak problemi selülit

Kadın vücudunun daha esnek olması kas yoğunluğunun daha az olması yağ tutumu olarak daha zayıf bir vücut formu olmaktadır. Kadın vücudunu kaslandırmak ne kadar zor ise bağ dokunun sıkılığını korumakta o kadar zordur. Bu yüzden cilt sarkmaları erkeklerden daha çabuk ve kolay başlamaktadır. En kolay yağ tutan ve bu konuda en zor kas alan yer ise kalçalar olmuştur. Basen eritmek basendeki selülit görünümünü gidermek ya da daha dik bir kalçaya sahip olmak neredeyse bütün kadınların ortak istediği çözümdür. Fiziksel olarak kas yapısının artması ne kadar zor ise hormonsal dengeye göre gidecek olursak östrojenden dolayı su tutumu ve selülit oluşumu doğal yollar ile sürekli tekrarlanacaktır.

 

Bağ dokuyu kuvvetlendirici teknoloji

Fizik tedavide kas yoğunluğunda artış yaparak bağ dokunun kuvvetlenmesini sağladıkları teknolojinin estetiğe uyarlanmış olan hali şok ses dalgaları bağ dokuyu uyararak yenilenmeyi sağladığı kanıtlanmış bir uygulamadır. Basen ve kalça üzerine sıcak ya da soğuk bir uygulama yapılamamaktadır. Bunun nedeni düzensiz yağ dokusunda çökme olabilir ve daha sonra geri dönüşü zor olan popo düşüklüğüne neden olabilir. Şok ses dalgaları herhangi bir ısı oluşturmadan tamamen ses odaklı kas dokuya ve bağ dokuya etki ederken düzensiz ve birbirinden kolayca ayrılabilecek olan yağ lipidlerinin dağılmasını sağlar.  Bağ dokunun artması ve kas yönündeki gelişim düzensiz yağlarında uzaklaştırılması o bölgede daha dik bir kalça yaratır.

Bu anlamda ameliyatsız popo dikleştirme uygulaması olarak bilinen BTL X Wave cihazı haftada 2 toplamda 6 seans ile bir ay bile bitmeden daha dik bir kalçaya sahip olmanızı sağlamaktadır. Ayrıca popo üzerine uygulanabilen ve ısı oluşturmadığı için poponun düşme riskini ortadan kaldırmaktadır. Popo üzeri düzensiz yağların oluşturduğu selülit görünümünü de yok eder. İkinci seanstan sonra popodaki dikleşme belirgin olarak görülebilmektedir. Günlük yaşantınızı kısıtlamaz ve sadece 20 dakikalık bir uygulama olma özelliği ile ön plana çıkmaktadır.

Daha dik kalçaları için BTL X Wave ile ameliyatsız popo dikleştirme uygulaması her yaşta uygulanabilmektedir.